ЛИЧКІВЦІ. ЗАМОК. (початок XX ст.)/(2011р.)

      При в’їзді в село Личківці (з сторони Тернополя), з правої сторони дороги, за високою огорожею, в глибині парку, стоїть цей казковий красивий замок-палац. Побудований на початку XX століття місцевим паном на ймення Тимельман.

Зведений в романтичному стилі з бароковими елементами. Будова накрита старовинною червоною черепицею, яку збирали поблизу і перед встановленням на місце де вона була раніше, старанно відмивали. Палац може і не вражає розмірами, зате справді дуже красивий та романтичний. Вишуканої форми вікна, балкони гармонійно вписуються в архітектурний ансамбль споруди. Палац оточений великим садом, чи то парком. В комуністичні часи в палаці працювала лікарня.

На початку XXI століття замок викупив місцевий підприємець, який почав відновлення та реставрацію замку. 

Зараз палац зачинено, але якісь відновлювальні роботи ведуться. (2010р.) Палац і сад обнесені новим високим мурованим парканом. Власник маєтку планує зробити в палаці готель, для людей, які приїздять в Гусятин лікуватися цілющою гусятинською водою.

Ось і все що вдалося взнати про цей майже  казковий замок-віллу-палац, поки-що.  

ЛИЧКІВЦІ

      Личківці - село Гусятинського району, Тернопільської області. Розташоване на річці Тайна. Населення складало - 1313 осіб в 2001 році. Є пам'ятка природи - 350-річна липа.

Поблизу Личківців виявлено археологічні па­м'ятки трипільської культури і часів Київської Русі. Перша писемна згадка про село відноситься до 1562 року як місто, одним із влас­ників якого був Я. Калиновський. 1848 поблизу Личківець знайшли кам'яну ста­тую Збруцького ідола.