ЛИЧКІВЦІ. ЗАМОК-ФОРТЕЦЯ. (XVIIст.)/(2014р.)

      В селі Личківці, на пагорбі, в центрі села, поміж річок Тайна та Гнила, був оборонний замок. Зведено фортецю у середині XVII століття за наказом власника на той час Личківців Яна Калиновського (Jan Kalinowski) (Гусятинська гілка),гербу Kalinowa, для захисту від нападів татар.

 Варто зазначити, що у той час Личківці були містом. Фортеця повторювала форму пагорба. Зі сходу стіни фортеці сходилися до оборонної вежі. В’їзд в замок знаходився з заходу через оборонну вежу. Перед стінами фортеці було викопано глибокий рів. З півдня та півночі стіни замку височіли над крутим яром і були майже не приступними. У центральній частині замкового подвір’я знаходиться костел, споруджений в 1708 році, який слугував як і оборонна споруда. В час коли власниками Личківців були Заборовські, поселення втрачає статус міста та стає селом. На початку XVIII століття фортеця, в зв’язку з припиненням нападів татар, втрачає своє оборонне значення і потихеньку починах занепадати.

Стіни починають руйнуватися, а каміння з стін та споруд замку було використане для розширення та реставрації костелу, що відбулася у 1728 році. На початку XIX століття руїни замку ще виразно височіли на пагорбі. Але протягом 80 років XIX століття були розібрані на будівництво плебанії костелу, та інших споруди. Зараз від фортеці майже нічого не залишилося. На місці де височів замок фортеці, з залишків споруджено капличку. Ось і все, що залишилося від фортеці в місті, а тепер селі Личківці.

ЛИЧКІВЦІ.

     Личківці - село Гусятинського району, Тернопільської області. Розташоване на річці Тайна. Населення складало - 1313 осіб в 2001 році. Є пам'ятка природи - 350-річна липа. Поблизу Личківців виявлено археологічні па­м'ятки трипільської культури і часів Київської Русі. Перша писемна згадка про село відноситься до 1562 року як місто, одним із влас­ників якого був Я. Калиновський. 1848 поблизу Личківець знайшли кам'яну ста­тую Збруцького ідола.