МИКОЛАЇВКА. ПАЛАЦ-ПОМІСТЯ. (початок XXст.)/(2015).

      В селі Миколаївка, в центральній його частині, поблизу головної дороги, в глибині парку, височить ця двоповерхова споруда. Колишня школа, зараз не працює, стоїть пусткою.

Пильніший погляд на споруду підказує, що це не тільки школа, а і ймовірно палац-маєток. Споруда в формі букви Н, парадна фасадна частина має два поверхи, а з тильної сторони три поверхи. Другий поверх був добудований вже за совітської влади. Це класичний стиль спорудження палаців та маєтків у XIX-XX століттях, коли з тильної сторони у першому цокольному ярусі розміщувалися господарські приміщення та кухня.

Колись вишукані і ошатні сходи, що ведуть до парадного входу, та красиво оздоблені віконні ніші от і все, що залишилося від минулої величі. Здогадку про про те, що це старовинний маєток підсилює і залишки парку в глибині якого стоїть споруда. Дерева дуже поважного віку. Щось конкретніше знайти про цей палац у Миколаївці поки не вдалося. Нет мовчить, може вдасться знайти у інших джерелах.

МИКОЛАЇВКА.

     Микола́ївка - в Бучацькому районі, Тернопільської області. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1785 року. Розташоване поруч з річкою Дністер, на півдні району. Населенн села в 2003 році складало 521 особу. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки пізнього палеоліту, культури кулястих амфор і давньоруської культури.