ОСТРІВ. ПАЛАЦ. (XIXст.)/(2019p).

       Перша писемна згадка про Острів датується 1431 роком. Але поселення тут існувало і раніше. У 1581 році це вже місто, власником якого на той час був Миколай Боваровський.

         В цей час у місті був зведений оборонний замок, будівництво якого завершилося в XVIІ столітті. З часом Острів занепав і в 1785 році втрачає статус міста і стає селом. А на початку XIX століття пожежа фактично знищила місто повністю. Саме в цей час, власник довколишніх земель граф з родини Баваровських гербу Прус II (Prus II) зводить палац-резиденцію.

Палац 1917 рік, після відступу московитів.
Палац 1917 рік, після відступу московитів.

На території резиденції був закладений великий парк, створені водоспади, викопаний ставок, посаджені квіткові клумби. При в’їзді на територію резиденції спорудили величну браму прикрашену багатою ліпниною. Згадка про палац є у книзі «Przezlosc I zabytki wojewodztwa Tarnopolskiego» виданої в 1926 році. (ст.186).

Та палац не зберігся. Він був знищений московськими військами при відступі з Острова, під час боїв в 1917 році. Зараз від резиденції залишилися лише пишна велична брама і перебудована у житолове приміщення каплиця, одразу за брамою.

ОСТРІВ.

      О́стрів — село в Тернопільському районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Серет, яка утворює фактично пів-острів де знаходиться село. Перша писемна згадка про поселення датується 1431 роком. У 1581 році згадане як місто, що знаходиться у власності Миколая Баворовського. В XVIІ в Острові був оборонний замок. На початку XIX століття пожежа знищила всі будівлі.