СУЩИН. МАЄТОК. (кінець XVIII ст.)/(2015р).

    Про маєток в селі Сущин відомо не багато. Знаходиться він поруч з центральною дорогою, що пролягла селом, недалеко від костелу. Відомо також, що село Сущин та село Остальці з навколишніми землями належало родині Пінінських.

В кінці XIX та в першій половині XX століття власником цих сіл був Александр Пінінський (Aleksandr August Erazm Pinińki) (02.06.1864р.-16.05.1902р.). Маєток був споруджений в кінці XVIII століття родиною Коритовських та спочатку належав Юліані-Маріані Коритовській (Juliana Mariana Korytowska) (1815-1888), донці Францішека Коритовського (Franciszek Korytowski "z Plotycza". Вірогідно, що він і спорудив маєток. Споруда зведена з цегли. Невелика за розміром, одноповерхова будівля з фасаду прикрашена портиком коринфського ордену.

В верху багаторівневий карниз. З протилежної сторони фасад прикрашений великою колонадою. Граф Александр Пінінський з родиною мав ще житло у Львові. В середині маєтку стіни обшарпані, та побиті, але дах ще цілий. Тому маєток не розвалився, хоча сліди руйнування вже помітні. Відомо, що в цьому будинку. В 1895 році, народився син Алексанра: Мичислав Міхал Пінінський (Mieczysław Michal Pinińki (1895-1945р.р.). З заднього двору відкривається красивий вид на річкову долину, збереглися частково дерева, що росли в саду за будинком.

Відомо також, що в помісті була колекція східних килимів та колекція сучасного польського живопису.

 -герб Яструб (Jastrzębiec) – родини Пінінських.
  -Александр Август Еразм Пінінський (Aleksandr August Erazm Pinińki)- (02.06.1864-16.05.1902р.р.)- граф Австро-Угорської імперії, власник Сущина, Остальців.

СУЩИН.

    Сущи́н - село Теребовлянського району, в Тернопільської області. Розташоване на лівому березі річки Гнізна. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1512 року. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки черняхівської культури. Розкопано декілька поховань, де знайдено жіночі прикраси та глиняну римську амфору (ІІІ ст.). Легенда про походження назви села: під час нападу татар село було спалене, залишилося попелище і висушена земля – суш. Так і назвали село-спочатку Сушин, а згодом Сущин. Населення в 2007 році налічувало 507 осіб. На околиці села є пам'ятка природи - Сущинські джерела.