ТЕРНОПІЛЬ. Загребелля. (Кутківецька гора). Палац Галлів. (XIX-XXст.)/(2016р).

      Ще менше відомостей про палац, що знаходився в передмісті Тернополя – Загребелля на Кутківецькій горі ( зараз район де знаходиться тернопільська телевізійна вежа).

Судячи з фото руїн замку зробленої після Першої світової війни, палац знаходився на галявині де зараз збираються тернополяни на пікніки. Відомостей про палац: рік побудови, стиль, та світлини будівлі не вдалося знайти. Але дещо відомо про власників палацу. В 1871 році через Тернопіль на Львів було прокладено залізницю, яка дала поштовх розвитку виробництв у місті.

     Паровий млин Галлів.
Паровий млин Галлів.

"...1873 р. наприкінці року з'явився найбільший промисловий заклад Тернополя, що забезпечив роботою майже 100 осіб, — американський паровий млин Рудольфа Галля”, - подає у “Хроніці міста ТернополяІгор Дуда.

 Отже можна припустити, що родинний палац Галлів з’явився на Кутківецькій горі в другій половині XIX століття.

Ця родина крім виробництва займалася і політикою. У виборах до Австро-Угорського парламенту: «…Кандидували русин о. Володимир Громницький і єврей Рудольф Ґалль, власник парового млина. Багач Ґалль пообіцяв полякам побудувати своїм коштом костьол і завдяки цьому здобув 2905 голосів, о. Громницький — 1763,» - пише Ігор Дуда.

Млин був знищений під час Першої світової війни. Коли зник палац Галлів не відомо, скоріш за все він був зруйнований під час Першої світової війни і вже не відновлювався, так як родина Галлів полишила Тернопіль разом з Австрійською імперією. А решки замку розірібрали на будівельні матеріали. Зараз годі віднайти слід замку. Так закінчилася історія палацу Галлів на Кутківецькій горі.

ТЕРНОПІЛЬ.

Місце де знаходився палац Галлів.